دلتنگي سرودنيست!

 يا لطيف

من که خواهم که ننوشم بجز از رواق خم

چه کنم گر سخن پیـــــــــر مفان ننيوشم

......

 باز بهانه ای برای چشمان خجلت زده ام تا راوي ِ سوزش دلم در گنگی فا صله ها باشندو شب پوشش و پناه من.

 يگانهء من

 تو را می خوانم با اشتياق ،

تو را به زبان اشتياق ِ کوير ِ تشنه باران...

تو را از حنجر پرندگان بی قرار ثنا گو...

 تو را به زبان بادهای تسبح گو می خوانم....تو را به زبان هرچه هست که هرچه هست تسبیح گوی توست نازنين

معبودم 

 زخم خوردگان زمين،شب آوراگان بی تن پوش زمين

استخوان در گلو ،شکسته و خسته

در منيء تبعيد  در انتظار آفتاب برای رجم شياطينند...

نازنين جمعه ها

تمام ابرهای عالم

سينهء آسمان را پوشيده اند

تا بغض فراق خود را در دل ما بگريند...

نازنين

لمس تو ،چو لمس هواست..با پنچه احساس توان لمس تو نيست،تو را با دل رسوا بايد لمس کرد و بوئيد. دلم چو نيلوفری بر پيکره حواست می پيچد تا ز هستی تو ،توانی برای بودن يابد و پيچان بی قرار سر ز پشت ديوار فراقت بدر آورد.

 «کاش اين فاصله را کم بکنی،محنت غافله را کم بکني»

«ای زليخا دست از دامان يوسف باز دار»

«تا صبا پيراهنش را سوی کنعان آورد»

.......................................

ستاره ها نهفته، در آسمان ابری

دلم گرفته ای دوست

هوای گريه با من

هوای گريه با من

...........

...

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رز

" گفتنیها کم نیست/ من و تو کم گفتیم / مثل هزیان دم مرگ چنان در هم و بر هم گفتیم / دیدنیها کم نیست / من و تو کم دیدیم / بی سبب از پاییز / جای میلاد اقاقیها را پرسیدیم / چیدنیها کم نیست / من و تو کم چیدیم / وقت گل دادن عشق, روی دار قالی / بی سبب حتی پرتاب گل سرخی را ترسیدیم / خواندنیها کم نیست / من و تو کم خواندیم / من و تو ساده ترین شعر سرودن را در معبر باد / با دهانی بسته واماندیم / من و تو کم بودیم / من و تو اما در میدانها اینک اندازه ی ما میدانیم / ما به اندازه ی ما میبینیم / ما به اندازه ی ما میچینیم / ما به اندازه ی ما میگوییم / من و تو کم نه،که باید شب بیرحم و گل مریم و بیداری شبنم باشیم / من و تو خم نه و درهم نه و کم هم نه که باید با هم باشیم / من و تو حق داریم در شب این جنبش،نبض آدم باشیم / من وتو حق داریم که به اندازه ی ما هم شده با هم باشیم / گفتنیها کم نیست "

مروارید عرفان

سلام دوست خوبم / مناجاتی که با قلم توانمندت نوشته ای مرا بياد شعر زيبای سعدی انداخت :‌دوش مرغی بصبح می ناليد / عقل وصبرم ببرد وطاقت وهوش / يکی از دوستان مخلص را / مگر آوازمن رسيد بگوش / گفت باور نداشتم که ترا / بانگ مرغی چنين کند مدهوش / گفتم اين شرط آدميت نيست / مرغ تسبيح گوی ومن خاموش / براستی که آسمانها کوهها درياها و زمين همه به نحوی تسبيح گوی ذات اقدس الهی هستند وسزاوار نيست که ما خاموش باشيم . ضمنا من بعلت پاره ای مشکلات مدت کمی مهمان پارسی بلاگ بودم ومجددا به پرشين برگشتم .

آهوی سرگردان

سلام گرامی...نه بسته کس به من دل ..نه بستهام به کس دل ..چو تخته پاره بر موج...رها رها رها من...سرشار شوق بيتا

بابا عظیمی

سلام عقیق عزیزم...(بخون)...هنوز گوشم از گفتگوی بی گريه مان گرم بود..از جايم بلند شدم..پنجره را باز کردم..و ديدم زندگی هم هراز گاهی زيباست..شنيدم که کلاغ ديوار نشين حياط چه صدای قشنگی دارد..فهميدم که بيهوده به جنون مجنون می خنديدم..فهميدم عشق اسمان روشنی دارد..رو به روی عکس سياه و سفيد تو ايستادم..دســـــــــــــــتهايم را به وسعت دوستت می دارم باز کردم...وجهان را در اغوش گرفتم....

پرفسور شلغم

چقدررررررر اين شعر قشنگه.......نه؟؟؟؟

گیسو

سلام دوست گرامی - دل نوشته های قشنگی داری قلمت همیشه پر توان - موفق باشی - منتظر حضور سبز شما هستم / یا حق

رز

((...خدا مشتی خاك را برگرفت٬ می‌خواست ليلی را بسازد٬ از خود در او دميد. و ليلی پيش از آنكه باخبر شود٬ عاشق شد. ساليانی‌است كه ليلی عشق می‌ورزد.ليلی بايد عاشق باشد.زيرا خدا در او دميده است و هركه خدا در او بدمد٬ عاشق می‌شود.ليلی نام تمام دختران زمين است؛ نام ديگر انسان!... ليلی گفت: امانتیت زيادی داغ است.زيادی تند است. خاكستر ليلی هم دارد می‌سوزد. امانتی‌ت را پس می‌گيری؟ خدا گفت:خاكسترت را دوست دارم. خاكسترت را پس می‌گيرم...خدا گفت: پايان قصه‌ت اشك است؛ اشك درياست؛ دريا تشنگی‌است و من تشنگی‌ام٬ تشنگی و آب. پايانی از اين قشنگتر بلدی؟ ليلی گريه كرد.ليلی تشنه‌تر شد. خدا خنديد...))

میرزا محمود

سلام برادر ...دلت غمگين است می دانم اما بنويس بنويس بنويس

Maryam

ميام هر بار و حرف دلتو می خونم و دلم بيشتر تنگ می شه.. دلتنگی سرود نيست اما بهانه ايست برای سرودن.. به ياد نگاه های عارفانه ات هستم..

ziba

سلام عقيقم. دل هم تنگ است . هر کسی يه جوری .همه دلشون هوای گريه داره . دلم براتون تنگ شد . می بوسمت هوارتا