بشنو از نی...!
" سینه خواهم شرحه شرحه از فراق نا بگویم شرح درد اشتیاق"

بسم الله

تو خود چه لعبتی ای شهسوار شیرین کار     که در برابر چشمی و غایب از نظری

توجه دادن مردم به آینده درخشان و دولت حق، نوید دادن به اجرای کامل عدالت و تأسیس حکومت فراگیر و ظهور شخص خدا ‌ساخته و بارزی که مؤسس و اداره کننده آن حکومت است، از تعالیم عموم ادیان می باشد. همه ادیان و مذاهب مختلف جهان همچون کلیمیت، مسیحیت، مجوسیت و اسلام، از مصلحی که در آخرالزمان ظهور می کند، به جنایت ‌ها و ستم ‌ها پایان می دهد و شالوده حکومت جهانی را بر اساس عدالت و آزادی استوار می کند، سخن می گویند. آنچه از فهوای این نویدها و پیشگویی ‌ها به دست می آید، از حقیقت مسلمی حکایت می‌ کند که عقیده به ظهور یک رهبر مقتدر در آخرالزمان، میان پیروان همه ادیان و مذاهب جهان موجود است؛ هر چند در نام و مصداق آن، دچار اشتباه شده ‌اند. از آنجا که این گفته‌ ها و پیشگویی ‌ها در وحی ریشه دارد، از دستبرد انسان‌ ها در طول تاریخ مصون مانده است.


 

در کتاب زبور حضرت داوود علیه السلام چنین آمده است: «شریری منقطع خواهد شد و اما منتظران خداوند، وارث زمین خواهند شد. هان! بعد از اندک زمانی شریر نخواهد بود، حلیمان، وارث زمین خواهند شد ... زیرا که بازوان شریر، شکسته خواهد شد، و اما صالحان را خداوند تأیید می ‌کند.» و در فصل دیگری چنین آمده است: «قوم‌ ها را به انصاف داوری خواهد کرد، آسمان شادی کند و زمین مسرور شود. دیو و پری آن، غرش نمایند، صحرا و هر‌چه در آن است، به وجد آید. آن ‌گاه تمام درختان جنگل، ترنم خواهند کرد به حضور خداوند؛ زیرا برای داوری جهان می ‌آید. ربع مسکون را به انصاف داوری خواهد کرد.»

در عهد جدید یا همان اناجیل، چنین آمده است: «همچنان که برق، از مشرق ساطع شده تا به مغرب ظاهر می ‌شود، ظهور پسر انسان نیز چنین خواهد شد. آن ‌گاه علامت پسر انسان در آسمان پدید شود و آن وقت، جمیع طوایف زمین، سینه‌ زنی کنند و پسر انسان را ببینند که بر ابرهای آسمان با قوت و جلال می ‌آید ... اما از آن روز و ساعت، هیچ کس اطلاع ندارد، حتی ملائکه آسمان، جز پدر من و بس ... لهذا شما نیز حاضر باشید؛ زیرا در ساعتی که گمان نبرید، پسر انسان می ‌آید.»

در باورهای اعتقادی مردم و اقوام مختلف جهان نیز این عقیده وجود دارد که همه اقوام دنیا، چشم به راه منجی و مصلحی هستند که به ظلم و فساد خاتمه دهد و سعادت بشری را تأمین کند. در کتاب باسک از کتب مورد احترام هندیان آمده است: «دور دنیا تمام می ‌شود به پادشاه عادلی در آخرالزمان که پیشوای ملائکه، پریان و آدمیان باشد و حق و راستی با او باشد. آنچه در دریاها، زمین ‌ها و کوه‌ ها پنهان باشد، همه را به دست آورد و از آسمان‌ ها و زمین، هر چه باشد، خبر می‌ دهد و از او بزرگ‌ تر، کسی به زمین نیاید.» 

 در کتاب شاکمونی که کتاب مقدس دیگر هندیان است، آمده است: «پادشاهی و دولت دنیا به فرزند سید خلایق دو جهان "کشن" *تمام شود و کسی باشد که بر کوه ‌های مشرق و مغرب دنیا حکم کند و فرمان براند و بر ابرها سوار شود و فرشتگان کارکنان او باشند و جن و انس در خدمت او شوند، از "سودان" که زیر خط استواست، تا سرزمین "تسعین" که زیر قطب شمال است، ماورای بحار را صاحب شود و دین خدا زنده گردد و نام او ایستاده باشد و خدا‌شناس باشد.»

ایرانیان باستان پیش از زرتشت نیز عقیده دارند که "گرز اسپه" زنده است و به کابل زندگی می ‌کند، صدها هزار فرشته او را پاسبانی می ‌کنند تا روزی قیام کند و جهان را اصلاح نماید. نژاد اسلاو نیز معتقد است که از مشرق زمین یک نفر بر می خیزد و تمام قبایل اسلاو را متحد می سازد و آنها را بر دنیا مسلط می نماید. ژرمنی ها هم بر این باورند که یک نفر فاتح، از طرف آنان قیام و آنها را بر دنیا مسلط می نماید. صربستانی ها، انتظار ظهور "مارکوکوابیویچ" را دارند. اهالی جزائر انگلستان نیز منتظرند که "آرتو" روزی از جزیره "آو‌آلون" ظهور نماید و نژاد ساکسون را بر دنیا غالب کند و سعادت را نصیب آنان نماید.

 

یونانیان، عقیده دارند "گالویمبرگ" نجات ‌دهنده بزرگ، ظهور خواهد کرد و جهان را نجات خواهد داد. اقوام اروپای مرکزی، در انتظار <بوخص> می ‌باشند. چینی ‌ها، بر این باورند که روزی "کرشنا" ظهور می کند و جهان را نجات می ‌دهد. اقوام آمریکای مرکزی بر این عقیده ‌اند که "کوتزلکوتل" نجات‌ بخش جهان، پس از بروز حوادثی در جهان، پیروز خواهد شد.

گروهی از مصریان، که حدود 3000 سال پیش از میلاد، در شهر <محیض> زندگی می ‌کرده ‌اند، معتقد بودند که سلطانی در آخرالزمان، با نیروی غیب بر جهان مسلط می ‌شود و اختلافات طبقاتی را از بین می ‌برد و مردم را به آرامش و آسایش می ‌رساند. قبایل "ای‌پوور" معتقد بودند روزی خواهد رسید که در دنیا، دیگر نیرویی بروز نکند و آن، به سبب پادشاهی دادگر در پایان جهان است. گروهی از مردم پرتغال نیز معتقدند یکی از پادشاهان سابق پرتغال به نام "سبنیانوس" با تمام لشکر خود در جزیرة غیب، از دیده‌ ها غایب است، تا در آخرالزمان خروج کند، تمام دنیا را مسخر نماید و یک دین و یک فرمان‌ بر همه زمین حاکم شود.

*کشن در زبان هندی نام پیامبر اسلام است.*
نوشته شده در تاريخ جمعه ۱٧ دی ۱۳۸٩ توسط عقیق
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.: Themes By Blog Skin :.


====
free hit counter script

Locations of visitors to this page