بشنو از نی...!
" سینه خواهم شرحه شرحه از فراق نا بگویم شرح درد اشتیاق"

یا دلیل المتحیّرین

چگونه باز کنم بال در هوای وصال

که ریخت مرغ دلم پر در آشیان فراق

نازنینم ماه ها گذشت؛ روزها و سا عتها و ثانیه هایی که باید بار یک عمر را از شانه های خسته خالی کند.غم و شادی، حزن و شعف، استیصال و گشایش و هزان بسط و قبض... سالی گذشت که اگر چه بارش سنگین بود اما متاعش عظیم...پاییز رسید در جایی که بهشت کوچکم که سکوی مرتفع پروازی بود عاشقانه غرق در سرخی عشق توست و همچنان در این درد می سوزد و هزاران سر سبزی را در فراق تو می سوزاند... طوفانی برپا شده  رنگ به رنگ میشود ؛ زردی می پذیرد که بگوید تعلق تنها تعلق خاطر به تو ست و هیچ چیز این حجمه سنگین و عظیم را لایق نیست اِلا تو پس در گریزی با آه فراق  از شاخه فرود می اید سر به سجود خاکت می افکند  تا بار دیگر از ریشه بر فراز بروید.

جویبار هموراه راه خود را می یابد؛از میان سنگ،از میان خاک، از میان کوره راههای ناموزون!

بار دیگر کوچیده میشوم از تعلقات بی شمار از وابستگی به حجم از ماندن و مرداب شدن...نازنین این کوله بار باد ستان تو کاسته میشود و با همتی که منشأ آنی ... می روم تا بار دیگر در پناه آرامشت موجی دیگر را تاب بیاورم.

و اما تو

ای مهربان من

ای که تو را تنها با  پرداختن به تو میشود شناخت و انتظار سهمگینی را باید برتابید ؛ لایقان در گاهت انان که سرود فراق تو را هر ثانیه با چشمان نمناک میخوانند و محمل بسته در انتظار کاروان  سبکبالی به افق می نگرند....کاش میدانستند چقدر مهربانی!!

از فردا در انتظار تحولی شگرف و پنداری روشن و امید به حرکتی پویا روزم را می آغازم.

***********

۷/۱

یا شاهد و یا شهید

گرامی باد یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس

فراموشی روزگاران حماسه و شجاعت هیچ گاه برای چشمان شاهد میسر نیست.زنده و جاوید نام ابر مردانی که از میان روزنه های نور بال گشوده و ابدی شدند. هرچند در این زمان تحلیل ها ونقد هایی بر آن دوران  وارد می آید ولی حماسه آفرینان  گمنامان صحنه دلاوری و شیر مردی از جنسی دیگر بودند و در یک برهه زمانی کوتاه خوشه چین اقیانوسی از معرفت و گنجی از معنی شدند و کوچیدند تا به اصالت راستین انسان بپیو ندند.

عشق است آتش و خون

رنج است و درد دروی

کی می توان نگفتن

کی می توان صبوری

***

۷/۲

حلول ماه رحمت و بندگی رمضان بر همگان مبارک.

****

سه شنبه:

کوچ

از فراز شاخه تا زمین

از اوج آرامش تا قعر پریشانی

از زوال به هستی

از من به من

کوچ از من به من

و از من به تو

رمضان زمان کوچ من از خود به تو.
نوشته شده در تاريخ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۸٥ توسط عقیق
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
.: Themes By Blog Skin :.


====
free hit counter script

Locations of visitors to this page